Телефон для довідок

15-77 

4-10-16

(Цілодобово)

Сесійний зал


Ремонт мосту!

Цілодобова "Гаряча лінія" міської влади


Радіо Сміла

ОПОВІЩЕННЯ

Випадкове фото

  • Смілянська залізниця

Надання житлових субсидій

Детальніше

ГІДНІСТЬ, ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА!

10 міфів про субсидії

Міністерство соціальної політики України

/Завантажити файл/

Tелефон довіри

У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 0688355790.

Національна дитяча "гаряча лінія"

Тіньова зайнятість-проблема сьогодення

Не спалюй гроші - бережи енергію

Судова реформа триває

Відмовляйся від хабарів

Отримав субсидію -бережи енергоресурси

енергоефективні поради

Внутрішній туризм

-------------------

 

------------

Сміла – невеличке містечко на березі Тясмину, яке приваблює барвистим розмаїттям природи, унікальними пам’ятками історії та архітектури.

Зручне географічне розташування Сміли, великий історико-культурний та природно - рекреаційний потенціал обумовлюють пріоритетні напрями розвитку туризму в місті.

У Смілі два парки – парк культури та відпочинку (колишня садиба Самойлових), та графський парк (колишня садиба графів Бобринських).

У графському парку є тополева алея, острів «кохання», які за довгу історію набули особливої енергетики.

Парк культури та відпочинку – пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Міський парк», що репрезентує цінні штучні декоративні та чагарникові насадження та містить територію Верхнього

та Нижнього парку (Долина озер)._

На території парку розташовані римо-католицький Костьол Успіня Пресвятої Марії, збудований на початку ХIX ст.,

будинок Ксьондза 1880 р.,

пам’ятний знак «Коліївщина», «Меморіал Пам’яті» та пам’ятний знак «Жертвам Чорнобильської трагедії». Неподалік парку можна побачити пам’ятний знак «Гармата» встановлений на честь визволення міста.

Завдяки спільним зусиллям Товариства графа Бобринського, Товариства політв’язнів і репресованих, Міжрайонної спілки інвалідів «Відродження» можна оглянути пам’ятний знак на місці родинної усипальниці графів Бобринських, встановлений на цвинтарі зруйнованої Успенської церкви (зараз перетин вулиць Артема і Петровського).

У скверику в центрі міста між червоною й чорною гранітними брилами зріс «Чорний тюльпан» - символ гіркоти втрат і застереження від не виважених політичних рішень. Це пам’ятник воїнам-землякам, що не повернулись з Афганістану.

Неможливо не відвідати кам’яний Православний Собор «Покрови Пресвятої Богородиці» ХIX ст. – архітектурну перлину міста, що здіймається понад річкою Тясмин. Золотосяйна окраса і серце Сміли.

 

Найбільша кількість пам’яток архітектури Сміли пов’язана з освітою, зведені на початку ХХ століття. Найкращий стан із них має зведена 1908 р. будівля чоловічої гімназії – нині приміщення ЗОШ – гімназії ім. В.Т. Сенатора. Поруч з нею розташована ще одна архітектурна пам’ятка міста – жіноча гімназія, збудована в 1910 р., нині – приміщення природничо-математичного ліцею. Навпроти обох гімназій знаходиться приміщення підготовчих класів, яке деякий час використовувалося як єврейська синагога, нині є будівлею Будинку дитячої та юнацької творчості «Родинний дім». За часів Бобринських збудовано приміщення технічних класів, нині є одним з корпусів Смілянського технікуму харчових технологій.

Пам’яткою архітектури є відкритий у 1876 р. північний вокзал залізничної станції ім.. Т.Шевченка розташований по вул. Московській, 7 та будинок культури залізничників, що знаходиться за адресою – пров. Амурський,1.

Південний вокзал станції ім. Т. Шевченка відкрився у 1952 році, а 1955 році на привокзальній площі встановлено пам’ятник Кобзареві.

Нині кожний день через вокзал залізничної станції ім. Т. Шевченка проїжджають сотні туристів.

У Смілі діє міській краєзнавчий музей, який є пам’яткою архітектури початку XX ст. (колишній філіал Санкт-Петербурзького банку 1909 р.), вагон - музей історії Шевченківського залізничного вузла та музей пам’яті графів Бобринських, створений на базі Смілянського технікуму харчових технологій у 2004 році.

Експозиції міського краєзнавчого музею розміщено в трьох залах, де представлено картографічну спадщину Смілянщини кінця XIX ст. початку XX століття; матеріали пов’язані з родиною колишніх власників містечка графів Бобринських та іменами відомих громадян міста; старожитності Наддніпрянщини.
Вагон – музей встановлений на честь 100 – річчя з дня заснування залізничного вузла станції Т. Шевченко 1876-1976 років. На стендах вагон – музею – матеріали, пов’язані з роботою машиністів.
На даний час ми маємо на меті ознайомити туристів та жителів міста із його історичним минулим, мальовничою природою та сучасним життям.

 

Під час подорожі  містом турист може зупинитися в наступних  готелях та зелених садибах:

• Готельний комплекс «Сміла», вул. Свердлова, 91, тел.(04733) 4-22-84, 4-13-37, 4-25-87

• Готель «Любава», вул. Ленінградська, 58, тел. (04733)5-21-90

• Готель-ресторан «Етуаль», вул. Перемоги, 20а, тел. (04733) 4-26-18, 2-03-26, (050) 962-05-36

• Оздоровчо-розважальний комплекс «Ані», 1 клас, ресторан, кафе-бар, сауна, басейн, вул. Андрєєва, 10, тел. (04733)4-86-66

• Мотельний комплекс „Хуторок”, вул. 60- річчя СРСР, 14, тел.(04733)2-05-55

• Мотель „Імперія” , вул. 60 – річчя СРСР,59, тел.(04733) 4-04-84

• Зелена садиба "Яблонський",вул. Червонопрапорна,30, тел.(04733)4-73-62Кінотеатри:

• Кінотеатр «Екран», вул. Леніна, 14: тел.(04733)2-40-00, 2-01-93

• Міський будинок культури, вул. Свердлова, 110: тел.(04733)4-04-39, 4-63-50