Днями у місті:

22 червня


9.00 - Покладання квітів

до Меморіалу Слави

до Дня скорботи

і вшанування пам'яті

жертв війни в Україні


23 червня


20.00 – Випускний вечір

ЗОШ №3

МБК


24 червня


10.00 - Шаховий турнір

до Дня молоді

Шаховий клуб «Маяк»


10.00 - Першість міста

з вуличного баскетболу

(Стрітбол)

Центр міста15.00 – Випускний вечір

ЗОШ №1

МБК


14.45 – Урочиста зустріч

Всеукраїнського

фізкультурно-оздоровчого

заходу «Всесвітній біг

миру заради

гармонії в Україні»

Центральна площа міста


17.00 – Випускний вечір

ЗОШ №5

МБК


17.00 - Випускний вечір

ЗОШ №16

БК Шевченка


18.00 - Випускний вечір

ЗОШ №10

БК Шевченка


19.00 – Випускний вечір

- Ліцей

МБК


25 червня


10.00 – Обласний конкурс

«Таланти багатодітної родини»

МБК


15.00 – Вечір відпочинку

у клубі для

людей поважного віку

«Відпочинок»

МБК


18.00 - рок-концерт

за участю

молодіжних рок

колективів міста

міський парк

культури та

відпочинку

(площа біля фонтану)


20.00 – марафон

міських танцювальних

колективів

міський парк

культури та

відпочинку

(площа біля фонтану)


21.00 – святкова

молодіжна дискотека

міський парк

культури та

відпочинку

(площа біля фонтану)


27 червня


10.00 – Урочистості

до Дня Конституції

України

на площі

біля Будинку рад


28 червня


10.00 - Шаховий турнір

до Дня Конституції України

Шаховий клуб «Маяк»


30 червня


17.00 – Випускний вечір

коледжу харчових

технологій

МБК


02 липня


15.00 – Вечір відпочинку

у клубі для людей

поважного віку

«Відпочинок»

МБК


19.00 – Концерт

симфонічного

шоу-оркестру

HARDI

«The best of roch ballads»

МБК

Сесійний зал


Ремонт мосту!

Цілодобова "Гаряча лінія" міської влади


Радіо Сміла

ОПОВІЩЕННЯ

Випадкове фото

  • Світанок на Тясмині

Надання житлових субсидій

Детальніше

ГІДНІСТЬ, ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА!

10 міфів про субсидії

Міністерство соціальної політики України

/Завантажити файл/

Tелефон довіри

У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 0688355790.

Національна дитяча "гаряча лінія"

Тіньова зайнятість-проблема сьогодення

Не спалюй гроші - бережи енергію

Судова реформа триває

Відмовляйся від хабарів

Отримав субсидію -бережи енергоресурси

енергоефективні поради

Законотворці мають прислухатися до думки практиків
Вівторок, 14 березня 2017, 10:39

Директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая стала активним учасником двох поважних зібрань, на яких піднімалися глибинні питання науки та освіти у сучасній оновленій школі. Одне з них - засідання робочої групи по ст.20 "Спеціалізована освіта" законопроекту "Про освіту".

У перехідних положеннях законопроекту про освіту народними депутатами Олександром Співаковським та Тарасом Кременем пропонувалося у Законі України “Про загальну середню освіту статтю 9 доповнити новим абзацом такого змісту: «науковий ліцей, науковий ліцей-інтернат – спеціалізований заклад освіти ІІ—ІІІ ступенів наукового профілю".

На превеликий жаль, сьогодні освітянам знову потрібно доводити, що наука в школі є, і потрібно законодавчо створити платформу для її конденсації і динамічного розвитку, для наповнення новим змістом, що базується на засадах дослідно-орієнтованої наукової освіти.

Софія Анатоліївна також узяла участь у розширеному засіданні парламентського Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти, на якому вкотре обговорювали питання - "Про фінансове забезпечення науки і освіти у 2017 році".

Фонд "Відкрита політика" підготував конкретні пропозиції по забезпеченню рівного доступу до якісної освіти трьом категоріям дітей:

1) школярам та абітурієнтам з Донбасу і Криму;

2) сільським школярам;

3) обдарованими дітям.

Позитивно, що під час обговорення таких важливих для освітньої галузі питань, що вирішуються на такому високому рівні, прислухаються і до людей-практиків, керівників звичайних шкіл, гімназій, ліцеїв, адже саме їм, на місцях, утілювати в життя усе заплановане.

Мабуть, усі, хто сьогодні так чи інакше має відношення до освіти, цікавиться тим, що ж там, у цій освіті, відбувається. Що чекає нас, які зміни чи корективи відбудуться. Це питання цікавить і батьків, і учителів, і дітей. У газеті «Урядовий кур’єр» йшлося, що майбутні старшокласники зраділи нещодавній новині про те, що вже незабаром Міністерство освіти і науки планує подолати неефективну багатопредметність у старшій школі й удвічі скоротити кількість обов’язкових дисциплін. Тож учні вивчатимуть менше предметів, проте глибше й ґрунтовніше, обираючи відповідний профіль навчання, отже і майбутню професію.

Якщо в математичних класах школярі скнітимуть над точними науками, у класах гуманітарного профілю зменшать кількість годин на вивчення природничих дисциплін та об’єднають їх у так звані інтегровані предмети: «Людина і світ» та «Людина і суспільство»

У січні відповідний проект нового навчального плану профільне відомство подало на громадське обговорення, тепер фахівці працюють над оновленими програмами — їх презентуватимуть у квітні цього року, після чого розпочнуть роботу над створенням нових шкільних підручників для старшокласників.

Але учителі-практики та директори шкіл застерігають: поспіхом запроваджувати об’єднані предмети не слід, спершу треба провести апробацію нових програм.

Саме з цього приводу і поділилася своїми думками на шпальтах газети «Урядовий кур’єр» №43 за 2017 рік і директор ліцею Софія Анатоліївна Гнідая. А цікавить її найбільше саме предмет, який вона ось уже близько 40-а років викладає у школі, а саме - фізика.

«Я вчитель фізики, тож уболіваю за свій предмет. Однак об’єднання природничих предметів в один — дуже складне питання, яке не можна вирішити за рік-два, — каже Софія Гнідая. — По-перше, треба підготувати таких фахівців — учителів, які зможуть викладати і хімію, і біологію, і географію, й фізику. Адже це різні предмети. По-друге, перш ніж запроваджувати новації в усіх школах, потрібно створити пілотний проект і провести його апробацію. Усе це займе 7—8 років. Ось тоді зможемо провести моніторинг тих навчальних закладів, які братимуть участь у цьому проекті. І лише потім проаналізувати, вдалося чи ні».

Чи дослухаються до освітян-практиків і цього разу, покаже час.

Прес-центр Смілянського природничо-математичного ліцею