Сесійний зал


Ремонт мосту!

Цілодобова "Гаряча лінія" міської влади


Радіо Сміла

ОПОВІЩЕННЯ

Випадкове фото

  • Міський пляж

Надання житлових субсидій

Детальніше

ГІДНІСТЬ, ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА!

10 міфів про субсидії

Міністерство соціальної політики України

/Завантажити файл/

Tелефон довіри

У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 0688355790.

Національна дитяча "гаряча лінія"

Тіньова зайнятість-проблема сьогодення

Не спалюй гроші - бережи енергію

Судова реформа триває

Відмовляйся від хабарів

Отримав субсидію -бережи енергоресурси

енергоефективні поради

Підвищення розміру пенсійних виплат з 1 травня 2017 року
П'ятниця, 12 травня 2017, 11:16

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік » від 21.12.2016 № 1801 проведено заплановане підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1247 до 1312 гривень. Відповідно зросли і складові розмірів пенсій, які визначаються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а саме розмір пенсії, який визначався на рівні мінімальної пенсії за віком для осіб, які мали повний страховий стаж для призначення такої пенсії, доплата за понаднормативний стаж, підвищення ветеранам війни, інвалідам – ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, шахтарям, непрацездатним утриманцям загиблих військовослужбовців, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати і надбавки, крім надбавки почесним донорам, розмір якої становить 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. У зв’язку з тим, що такий прожитковий мінімум з 1 травня становить 1624 грн., розмір надбавки до пенсії почесним донорам України з травня поточного року зріс з 154,40 до 162,40 гривень.

Якщо розмір пенсії особи, обчислений за формулою, наведеною у статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не перевищує розміру прожиткового мінімуму , встановленого для осіб, що втратили працездатність, доплату за понаднормовий стаж визначають з урахуванням розміру пенсії особи.

Особи, які не мали страхового стажу для повної пенсії отримали підвищення пропорційно набутому стажу. При цьому розмір їх пенсії обумовлений нормами постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян».

У цій постанові зазначено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги  особам, які не мають права на пенсію (не вистачає необхідного страхового стажу), з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, не досягає 949 грн., таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Відповідно до пункту 3 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» працюючим пенсіонерам, або тим, які проводять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії не перераховується.

Проте, незалежно від факту роботи, всім пенсіонерам здійснено перерахунок надбавок і підвищень до пенсій, якщо їх розмір визначається від прожиткового мінімуму.

При цьому, розмір пенсійної виплати для працюючих пенсіонерів з урахуванням перерахованих надбавок, підвищень, додаткових пенсій, сум індексацій, цільової грошової допомоги, інших доплат та без врахування пенсії за особливі заслуги не може бути менше 1074 грн. за умови повного страхового стажу та відсутності зменшення за достроковий вихід на пенсію.

В результаті проведення масового перерахунку з 01.05.2017 року перераховано пенсії 26041 мешканцю міста та району. Середній розмір пенсії збільшився на 55грн - з 1650,43 грн. (на початок року) до 1705,48 грн., в наслідок чого місячна потреба коштів на виплату пенсій збільшилась на 1345 тис. грн. і становить 52243, 65 тис. грн.

Перерахунок пенсій проведено автоматично, розмір підвищення кожному пенсіонеру був розрахований індивідуально. Виявлено 160 пенсійних справ з некоректно проведеним  перерахунком, які в даний час відпрацьовуються в ручному режимі з проведенням доплати в червні 2017 року.

Начальник відділу з питань

призначення, перерахункута виплати пенсій №1

Смілянського об’єднаного УПФУ Черкаської області

Людмила  Ященко