Сесійний зал


Ремонт мосту!

Цілодобова "Гаряча лінія" міської влади


Радіо Сміла

ОПОВІЩЕННЯ

Випадкове фото

  • Львів. Оперний театр

Надання житлових субсидій

Детальніше

ГІДНІСТЬ, ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА!

10 міфів про субсидії

Міністерство соціальної політики України

/Завантажити файл/

Tелефон довіри

У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 0688355790.

Національна дитяча "гаряча лінія"

Тіньова зайнятість-проблема сьогодення

Не спалюй гроші - бережи енергію

Судова реформа триває

Відмовляйся від хабарів

Отримав субсидію -бережи енергоресурси

енергоефективні поради

Обережно – захворювання на сказ!
Понеділок, 15 травня 2017, 13:58

 

СКАЗ - особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Виділяється з хворого організму тільки зі слиною. Зараження відбувається через пошкоджені шкіру або слизові оболонки при укусі або ослиненні.

Захворювання на сказ серед тварин в області набуло епізоотичного поширення, яке триває більше десяти років. Випадки сказу тварин реєструються в усіх районах та великих містах області.

З 4 травня 2017 р., в зв’язку з випадком сказу у кота в місті Смілі (територія кварткому № 10), рішенням Надзвичайної протиепізоотичної комісії при Смілянській міській раді, зазначена територія на два місяці об’явлена неблагополучною по сказу, а решта території міста – загрозливою. В місті будуть проводитись заходи відповідно до плану локалізації та ліквідації осередка сказу тварин.

Джерелом сказу в природі є дикі тварини (вовки, лисиці, куниці, єноти, гризуни, кажани), які захворівши втрачають страх перед людиною і забігають в населені пункти, наносять укуси людям і домашнім тваринам. При захворюванні домашніх тварин, вони стають джерелом інфекції і виникають осередки сказу міського типу. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Тому за твариною, яка нанесла укуси людям необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу. Знищувати тварину до закінчення ветнагляду не можна.

Для попередження зараження цією смертельною хворобою необхідно уникати контакту з бродячими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, кажанами, бродячими котами та собаками. Поява дикої тварини в денний час в населеному пункті може вказувати на захворювання її сказом.

Вилікувати сказ неможливо та попередити захворювання і вберегти життя можна шляхом проведення лікувально-профілактичних щеплень особам, які постраждали від укусів небезпечними щодо захворювання на сказ тваринами.

Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринами необхідно:

-   негайно промити рану, місце ослинення струменем води з милом та обробити розчином йоду;

-   терміново звернутись за медичною допомогою в травматологічний пункт міської лікарні (він працює цілодобово) або травматологічне відділення;

-   сприяти проведенню 10 денного ветеринарного нагляду за твариною, яка нанесла укус;

-   невідкладно прийняти повний курс призначених лікарем антирабічних щеплень проти сказу, це 6 щеплень по 1 мл в м‘яз плеча протягом 3 місяців. Протипоказань до щеплень немає. Їх роблять по життєвим показам навіть дітям, людям похилого віку , вагітним жінкам. Вакцина для щеплення виділяється безкоштовно.

-   швидко, протягом доби, доставити труп загиблої тварини в ветлабораторію, з дотриманням правил безпеки. Небезпечно самостійно розтинати труп, знімати шкіру чи вживати м’ясо загиблої тварини.

Основним заходом профілактики сказу є ліквідація хвороби серед тварин, носіїв і джерел збудника інфекції, шляхом регулювання чисельності хижих звірів  на прилеглих територіях, знищення бродячих собак і котів в місті, суворого виконання міських правил утримання домашніх тварин. Щоб попередити біду в своїх оселях, власники собак та котів щорічно робіть тваринам профілактичні щеплення проти сказу в лікарні ветмедицини або на кварткомах під час планових щеплень ветслужбою.

Консультацію з питань профілактики захворювання на сказ можна отримати в сан- епідемслужбі міста (тел 4-01-44, 5-25-51), в міській лікарні ветеринарної медицини (тел 4-72-71), в травматологічному пункті міської лікарні (тел. 4-72-75).

Юрій  Лагунов,

начальник відділу з питань ЦЗ та ОР