Сесійний зал


Ремонт мосту!

Цілодобова "Гаряча лінія" міської влади


Радіо Сміла

ОПОВІЩЕННЯ

Випадкове фото

  • вечірня Юрова гора

Надання житлових субсидій

Детальніше

ГІДНІСТЬ, ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА!

10 міфів про субсидії

Міністерство соціальної політики України

/Завантажити файл/

Tелефон довіри

У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 0688355790.

Національна дитяча "гаряча лінія"

Тіньова зайнятість-проблема сьогодення

Не спалюй гроші - бережи енергію

Судова реформа триває

Відмовляйся від хабарів

Отримав субсидію -бережи енергоресурси

енергоефективні поради

Вивчення досвіду якісного водопостачання
Четвер, 06 липня 2017, 12:51

 

 

Вирішити раз і назавжди проблему з водопостачання у місті Смілі, яка вже більше 20 років особливо загострюється в літній період, взявся керівник міста Віктор Федоренко. Сьогодні, повернувшись з робочого відрядження, Віктор Антонович поділився цінним досвідом, який він почерпнув разом із своїм заступником з питань ЖКГ Олександром Риджанічом, побувавши у польському місті Перемишль.  Місто розташоване за 7 кілометрів від українсько-польського кордону, чисельність населення, площа міста така ж як в Смілі, але сусіднє місто вражає своєю чистотою і комфортом. Віктор Антонович переконаний, що і в нашому місті можна так налагодити житлово-комунальну галузь, і Сміла стане одним із найкомфортніших міст України.

Смілянську делегацію вразило ціле містечко очисних споруд, яке розташоване на території Перемишля. На цьому великому підприємстві відбувається процес безвідходного, екологічно чистого виробництва (працює всього 4 спеціаліста на добу). Будь які відходи переробляються, очищаються від різних токсичних нечистот, в результаті отримується газ, біогаз, електроенергія, добрива для сільгоспвиробників. Смілянам показали і новітні ємкості для води, заради яких і було здійснено поїздку. Такі ємкості в Перемишлі встановлювала чеська компанія, яка має найкращі рекомендації та показники якості, дає можливість забезпечити водою навіть такі регіони, де катастрофічна нехватка води, працює з багатьма країнами в числі яких і Арабські Емірати. Їх ємкості емальовані, складаються із спеціальних пластин, гарантійний строк експлуатації – 40 років.

Віктор Антонович впевнений, що проблему з водопостачання у Смілі можна вирішити, встановивши лише 2 подібні ємкості по 2 тис. 200 кубометрів. Деякі підготовчі роботи щодо установки, наприклад, бетонування, утеплення ми можемо зробити своїми силами, щоб зменшити витрати, а зборку самого резервуара здійснювали б чехи. Він переконаний, що такий проект необхідно підтримати і депутатському корпусу, і громаді. Адже на сьогодні будь- яка негода, буревії, урагани, інш. може призвести до знеструмлення, що зрозуміло припинить подачу води, а тих запасів, які ми маємо сьогодні у наших резервуарах, дуже мало, вони вичерпаються за добу,  щоб їх знову наповнити треба тиждень – це те, що відбулося цими днями, тобто ситуація з перебоями у подачі води може виникати знову і знову, доки ми не будемо забезпечені об`ємними і якісними резервуарами.