Сесійний зал


Ремонт мосту!

Цілодобова "Гаряча лінія" міської влади


Радіо Сміла

ОПОВІЩЕННЯ

Випадкове фото

  • Весна

Надання житлових субсидій

Детальніше

ГІДНІСТЬ, ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА!

10 міфів про субсидії

Міністерство соціальної політики України

/Завантажити файл/

Tелефон довіри

У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 0688355790.

Національна дитяча "гаряча лінія"

Тіньова зайнятість-проблема сьогодення

Не спалюй гроші - бережи енергію

Судова реформа триває

Відмовляйся від хабарів

Отримав субсидію -бережи енергоресурси

енергоефективні поради

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
Четвер, 27 липня 2017, 14:26

 

Міжнародна подія, присвячена проблемам гепатиту, відзначається 28 липня. Щорічно цього дня  проводяться заходи з популяризації знань про вірусні гепатити, для профілактики нових заражень серед населення. В 2016 році Всесвітня асамблея охорони здоров`я  вперше в історії поставила глобальні цілі боротьби проти вірусного гепатиту.

Зокрема, до 2020 року пропонується знизити кількість нових випадків захворювання гепатитом В і С на 30 %, скоротити смертність на 10 %. Стратегія спирається на такі ключові підходи як розширення вакцинації від гепатиту  А і В ; запобігання передачі гепатиту від матері до дитини; підвищення безпеки ін`єкцій, крові, хірургічних втручань; зниження шкоди для споживачів ін`єкційних наркотиків; розширення доступу до лікування гепатиту В і С

Дані офіційної статистики свідчать, що в середньому, кожна 12 людина в світі є носієм вірусу гепатиту В  або С. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється певний час, тому гепатит, особливо С, іноді називають «лагідним убивцею», а хронічні вірусні гепатити становлять серйозну медичну та соціальну програму у зв`язку з широкою розповсюдженістю, а також високим ризиком розвитку  цирозу та раку печінки як наслідків гепатиту.

На сьогодні в світі зареєстровано 130 – 150 мільйонів випадків хронічного гепатит у С, вірусом гепатиту В інфіковано до 2 мільярдів осіб, щороку помирають понад 600 тисяч  від ускладнень, включаючи цироз та рак печінки.

В Україні за даними ВООЗ тільки гепатитом С інфіковано близько 3% населення. В м. Сміла майже щорічно реєструється 1-2 випадки гепатиту.

Однією з актуальних медичних і соціальних проблем є захворюваність на хронічні вірусні гепатити В і С. З метою виконання Державної цільової програми на Черкащині з 2014 року проводиться робота  по призначенню  та проведенню противірусної терапії препаратами, купленими за кошти державного бюджету. Це дало змогу досягти значних успіхів в розширенні доступу до лікування  таких хворих.

Своєчасна діагностика та специфічне лікування є сучасними шляхами вдосконалення профілактики вірусних гепатитів. Дотримання протиепідемічного режиму, правил дезінфекції, стерилізації можуть убезпечити людей при виконанні медичних процедур. Безпечна сексуальна поведінка, виконання правил особистої гігієни в зозі попередити тяжкі наслідки інфікування вірусними гепатитами.

28 липня 2017 року з 10. 00 до 12.00  в м. Черкаси, вул.. В. Вишневецького (площа біля міськвиконкому  буде проводитись  інформаційно-просвітницька акція до Дня боротьби з вірусними гепатитами  «Вимагаємо лікування». Буде розміщена палатка для консультування людей, у яких виявлено антитіла гепатиту С з метою перенаправлення їх до лікувальних закладів, демонстрація плакатів, поширення інформаційних матеріалів, відео/ фотозйомка, прес-брифінг зі ЗМІ.

Запрошуються всі бажаючі!

Раїса Маркова,

лікар кабінету формування здорового способу життя

міської поліклініки для дорослих