Сесійний зал


Ремонт мосту!

Цілодобова "Гаряча лінія" міської влади


Радіо Сміла

ОПОВІЩЕННЯ

Випадкове фото

  • Тясмин

Надання житлових субсидій

Детальніше

ГІДНІСТЬ, ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА!

10 міфів про субсидії

Міністерство соціальної політики України

/Завантажити файл/

Tелефон довіри

У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 0688355790.

Національна дитяча "гаряча лінія"

Тіньова зайнятість-проблема сьогодення

Не спалюй гроші - бережи енергію

Судова реформа триває

Відмовляйся від хабарів

Отримав субсидію -бережи енергоресурси

енергоефективні поради

У Смілі готують нову книгу про місто
Понеділок, 07 серпня 2017, 14:54

Редакція газети “Сміла” підготувала до друку книгу ”Сміла. Край притясминський”, 488 сторінок. Серед розділів є і “Їх іменами названі вулиці”, де подано довідки про тих, на честь кого нещодавно перейменували вулиці у Смілі відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Так, вулиця Академіка Лисенка перейменована на вулицю Композитора Лисенка.

Микола Віталійович Лисенко (10 (22) березня 1842, с.Гриньки, Кременчуцький повіт, Полтавська губернія – 24 жовтня (6 листопада) 1912, Київ, похований на Байковому кладовищі) – український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч. Микола Лисенко заслужено вважається засновником української національної музики.

Суттєву роль у цьому відіграє як йогокомпозиторська, так і етнографічна діяльність. До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер». Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу. Написав значну кількість творів на слова Т. Шевченка. Займав однозначну й непохитну позицію щодо статусу українського слова в музичній творчості.

Українським музикантам щорічно присуджується Премія імені Миколи Лисенка. Періодично в Києві проводиться Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка.

Іменем Миколи Лисенка названі провідні мистецькі установи України, такі як Львівська національна музична академія (1903), Харківський академічний оперний театр (1944), Колонний зал Національної філармонії (1962), Київська спеціалізована музична школа (1944), Полтавське державне музичне училище.

Замовляйте книгу ”Сміла. Край притясминський” у редакції газети "Сміла", т. 4-61-08